Këshilla për tu mbrojtur nga kanceri

05.02.2019 18:05:21

Dr. Guruprasad Reddy B V, SHKOLLA E SHËNDETËSISË E MJEKËSISË, RUSSIA

Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia;
(1). Hapi i parë është ndalimi i marrjes së sheqerit, pa sheqer në trupin tuaj, qeliza e kancerit do të vdiste një vdekje natyrore.
(2). Hapi i dytë është të përzihet një tërësi me fruta limoni me një gotë me ujë të nxehtë dhe të pihet për rreth 1-3 muaj para ushqimit dhe kanceri të zhduket, hulumtimet nga Maryland College of Medicine thonë se është 1000 herë më mirë se kimioterapia.
(3). Hapi i tretë është pirja e 3 lugëve të vajit të kokosit organik, në mëngjes dhe në mbrëmje dhe kanceri do të zhduket, mund të zgjidhni ndonjë nga dy terapitë pasi të shmangni sheqerin. Injoranca nuk është justifikim;

Pirja e ujit të nxehtë me limon mund të parandalojë kancerin. Mos shtoni sheqer. Uji i nxehtë me limon është më i dobishëm se uji i ftohtë me limon.

Të dy llojet e patateve të ëmbla kanë mundësi të parandalimit të kancerit.

Shpesh darka natën vonë mund të rrisë mundësinë e kancerit të stomakut.

Mos përdrni më shumë se 4 vezë në javë.

Asnjëherë mos hani fruta pas vaktit ushqimorë. Frutat duhet të hahen para ngrënies.

Mos merrni çaj gjatë periudhës së menstruacioneve.

Merrni pak qumësht soje, pa sheqer ose vezë.

Mos hani domate me stomak bosh.

Pini një gotë ujë të thjeshtë çdo mëngjes përpara ushqimit për të parandaluar gurët e fshikëzës së tëmthit.

Asnjë ushqim 3 orë përpara kohës së shtratit.

Pini më pak pije alkoolike ose shmangni, mund të shkaktojnë diabet dhe hipertension.

Mos e karikoni telefonin tuaj ose ndonjë pajisje pranë jush kur jeni duke fjetur.

Pini 10 gota ujë në ditë për të parandaluar kancerin e fshikëzës.

Përdorni më shumë ujë në ditë, më pak gjatë natës.

Mos pini më shumë se dy gota kafe në ditë, mund të shkaktojnë pagjumësi dhe gastrik.

Hani pak ushqim me vaj. Duhen 5-7 orë për të tretur, ju bëjnë të ndiheni të lodhur.

Pas 5:00, hani më pak.

Gjashtë lloje të ushqimit që ju bëjnë të lumtur: banane, grejpfrut, spinaq, kungull, pjeshkë.

Fjetja më pak se 8 orë në ditë mund të përkeqësojë funksionin tonë të trurit. Marrja e pushimit të pasdites për gjysmë ore mund të mbajë pamjen tonë rinore.

Domatja e gatuar ka veti më të mira shëruese sesa domate e freskët.

Uji i freskët me limon mund të mbajë shëndetin tuaj dhe të bëjë që ju të jetoni më gjatë!

Uji i nxehtë me limon vret qelizat e kancerit

Shtoni ujë të nxehtë në 2-3 feta limoni. Bëni një pije të përditshme

Uji i ftohtë me limon ka vetëm vitaminë C, nuk ka parandalim të kancerit

Uji i nxehtë me limon mund të kontrollojë rritjen e tumorit të kancerit.

Testet klinike kanë treguar punë të nxehtë me limon.

Ky lloj i trajtimit të ekstraktit të limonit do të shkatërrojë vetëm qelizat malinje, nuk ndikon në qelizat e shëndetshme.