Protesta, ambasadori britanik: Jemi të trishtuar, dhuna s’është përgjigjja

01.04.2018 21:03:27

Në një postim në Twitter, ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman ka reaguar pas dhunës në protestën e djeshme te Rruga e Kombit. Duke thënë se dhuna nuk është përgjigjje, ai shton se ndihet i trishtuar për incidentin e djeshëm.

”Të trishtuar nga plagët e shkaktuara në incidentin e djeshëm në autostradën e Kukësit. Dhuna nuk është përgjigjja”,-tha Norman.

Nga përplasja dje në Rrugën e Kombit u plagosën 13 efektivë police dhe disa qytetarë, ndërsa 23 protestues janë arrestuar nga policia të akuzuar për dhunë. Protesta e djeshme në Rrugën e Kombit u zhvillua për të kundërshtuar taksën.