Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

“Po humbasim njerëz, jemi në javë vendimtare…”!Edi Rama: Vetëm një gjë...

Kryeministri Rama, pas vdekjeve në pak orë ka postuar në faqen e tij në facebook një thirrje për të gjithë, e që bazohet tek...

Paralajmëron kryeministri Rama: Dy javët e ardhshme janë më kritiket, ja...

Kryeministri Edi Rama në një komunikim ‘live’ ka paralajmëruar sot se dy javët e ardhshme do jenë shumë kritike për vendin tonë, sa i...

“Nuk do bëj trimin”/ Rama vendos për administratën: Disa do punojnë...

Kryeministri Edi Rama lajmëroi se të gjithë punonjësit e administratës që kanë punë në kompjuter që nga nesër do punojnë nga shtëpia. Ndërsa ata...

Për herë të parë si kryeministër, Albin Kurti mbërrin në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbërritur në Tiranë. Ai është pritur në Pallatin e Brigadave nga kryeministri Edi Rama. Ai zgjodhi Shqipërinë për vizitën...

Acarimi i  raportëve në mes të dy Kryemistrave shqiptar!

Nga Adem Bytyçi  Në kohën kur Presidenti serb Aleksandër Vuqiq, mohon masakren e Reqakut ,në të cilën forcat ushtarake dhe policore serbe masakren në mënyrën...

Turqia “merr” Laçin/ Firmoset marrëveshja për 500 shtëpitë, ministri turk: Jemi...

Kryeministri Edi Rama priti këtë paradite ministrin turk të Mjedisit, Murat Kurum, me të cilin nënshkroi marrëveshjen e bashkëpunimin për ndërtimin e 500 banesave...

Pse i pëlqen Edi Rama kombmohuesit Ivo Andriç, Emir Kusturica dhe...

Gani Mehmetaj Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë, i veçoi tre kombmohuesit: Ivo Andriçin, Emir Kusturicen e Goran Bregoviçin, për hatër të Beogradit. A ia kanë...

Tërmeti që gjunjëzoi Shqipërinë, 9 ditë nga vendimi i Ramës për...

Prej 9 ditësh Shqipëria ndodhet në kushtet e Gjendjes së Jashtëzakonshme. Të gjitha institucionet në zbatim të nenit 174 të Kushtetutës janë përshtatur me...

Edi Rama krah Elvis Naçit në Thumanë: Nuk është koha për...

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Thumanë, i shoqëruar nga zëvëndësi i tij Erion Braçe. Teksa foli për mediat krah Elvis Naçit, shefi i qeverisë...

Tërmeti apokaliptik/ Erdogan bën thirrjen e madhe: Gjitha bota islame të...

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka bërë të ditur se pa lajmit të tërmetit ka biseduar dy herë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Erdogan...