Etiketimet Ibrahim Rugova

Etiketim: Ibrahim Rugova

Avioni “Falcon” që solli Ibrahim Rugovën dhe familjen e tij nga...

Shkrimi i dhjetë i ciklit me kujtime, ekskluzivisht për “Illyria”, kushtuar 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës Nga Ylli Polovina Sekretar i Parë...

Lidhja Demokratike e Kosovës: Thaçi largon nga dekoratat vulën presidenciale të...

Vula presidenciale e ish-Presidentit historik, Ibrahim Rugova është hequr nga dekoratat dhe komunikimet me ndërkombëtar qysh kur në...

Dr. Ibrahim Rugova vazhdues i hullisë Bogdaniane-Fati i popullit ...

 Shkruan : Pal Canaj Filozofi francez Zhan Pol Sartri thoshtë në një sentencë të tij :” njeriu eshtë i dënuar të jetë i...

Sot bëhen 13 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës

Sot shënohet 13-vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Presidenti Rugova ka vdekur më 21 janar të...

Don Lush Gjergji: Presidenti Rugova thoshte: Nëse bota na njeh për...

Me rastin e përurimit të kompleksit memorial “Dr. Ibrahim Rugova”, që u bë sot fshatin Malaj të Rugovës, i pranishëm ishte edhe Don Lush...

Ish presidenti Rugova rreth kufijve…

Nga Sevdail Hyseni Presidenti historik i Kosovës, dr. Ibrahim Rugova, në revistën e vetme shqiptare të Luginës së Preshevës “Jehona”, nr. 8-9, tetor-nëntor 1992, para...

Thaqi ashpërson tonët: Askush nuk me ndalë për të arritjet mareveshje...

  Nga Binak Maxhaj (Serbet ketij ia kane hanger oren dhe po luajn koqe me te) Thaqi dikur thoshte se Ibrahim Rugova eshte tradhetar se shunshem u...

Kompromis për ne është pavarësia – Deklarata të ndryshme nga IBRAHIM...

Në Shqipëri – për një kafe Sa i përket afrimit ndaj Shqipërisë ne atë e duam sa edhe afrimin me Evropën. Projekti evropian nuk e...

Gëzuar 2 Korriku Dita e Republikës!

2  Korriku 1990 është dita kur per herë të parë delegatët e Kuvendit të Kosovës shpallën Kosovën Republikë!   Nga: Ahmet Asani Kjo Deklaratë e deputetëve të...

Thaqi ishte hasmi me i madh i Ibrahim Rugoves

Kohet e fundit siq po vrehet Hashim Thaqi e ka nise një fushate se si me e shti ne rreth edhe LDK qe ajo...