Etiketimet Mogherini

Etiketim: Mogherini

BE: Është koha që të çgetoizohen kosovarët

Kosova i ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizim dhe rrjedhimisht është koha e duhur që kosovarëve t’u hiqen vizat, ka konfirmuar BE-ja. Zyra e...

Një video që po trondit Maqedoninë, prokurorja e vlerësuar nga Mogherini...

Gazeta italiane “La Verita”, e cila njihet për raportimet e detajuara për Maqedoninë e Veriut ka publikuar së fundmi një material filmik, ku sipas...

Mogherini flet për aksionin e djeshëm në veri: Kosova dhe Serbia...

Nëse ndihma e BE-së nuk përdoret në një mënyrë të mençur sot, nëse e humbim këtë rast, e shoh rrezikun e forcave të errëta...

Kosova shtet pa dinjitet?!

Nga Binak Maxharraj Miku i jonë i madh SHBA jo vetem që na qortoi disa hare për punet...

Çfarë nuk duhët bërë politikanët tonë kur ju plas purrini i...

Nga Xun Çetta Pas çfardo provokimi në diplomaci, politikanë tonë duhet pas durimin dhe me durim ti kuptojn...

Mogherini dhe Vuçiq bisedojnë për tarifën, Trepçën dhe dialogun

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Përfaqësuesja e Lartë e BE-së , Federica Mogherini kanë zhvilluar një bisedë...

Mogherini: Do të mbështes shkëmbimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë...

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha se ajo do të mbështeste shkëmbimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë nëse...

James Hooper: Populli i Kosovës duhet ta kuptojë se SHBA-të nuk...

Ish-diplomati amerikan dhe njohësi i zhvillimeve në Ballkan, James Hooper në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se populli i Kosovës...

Rekomandimi, Mogherini: BE si Formula 1; semafori është jeshil, tani fillon...

Shefja për politikë të Jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrit Edi Rama, e cilësoi një moment...

Mogherini, thirrje për unitet në zbatimin e reformës në Shqipëri

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, tha në Uashington se shpreson që politikanët në Shqipëri të shfaqin unitet për zbatimin e reformës...