Etiketimet Presidenti Rugova

Etiketim: Presidenti Rugova

Dilaver Goxhaj, makthet nuk jua shërojnë tiradat përbaltëse kundër presidentit Rugova!...

Nga Rexhep Kastrati Dilaver Goxhaj, është e turpshme për një personalitet ushtarak të bëjë shpërfaqësin e maktheve që keni nga personaliteti i predientit Rugova, dhe...

LDK te varri i presidentit Rugova për 10 vjetorin e pavarësisë...

Me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, anëtarë të kryesisë dhe veprimtarë bënë homazhe të varri i presidentit Rugova, i cili është...

Le të udhëhiqemi nga filozofia politike e presidentit Rugova dhe nga...

Nga Rexhep Kastrati Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës, urime 17 shkurti - dita e pavarësisë!   Tashmë kur po përfundon dhjetvjetëshi i parë i Pavarësisë,...

12 vjetori i vdekjes së Presidentit Rugova / Dega e...

FTESË LDK-së Dega në Zvicër në koordinim të ngushtë me Nëndegën e LDK-së në Gjenevë, me rastin e 12 vjetorit të shkuarjes në amshim të...

Qibrije Hoxha: Presidenti Rugova ishte i prerë dhe pakompromis për...

Me rastin e 12 vjetorit të shkuarjes në amshim të Presidentit Historik të Kosovës dr. Ibrahim Rugova, me 20 Janar 2018, në qytetin Ängelholm...

LDK homazhe te varri i Rugovës: Presidenti ka qenë dhe mbetet...

Në 12 vjetorin e vdekjes së ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova, Kryesia e LDK-së, ka bërë homazhe të varri i ish Presidentit, Ibrahim Rugova,...

President, Kosova ka nevojë për Frymën e vërtetë të Lirisë, të...

Nga Rexhep Kastrati President, Kosovën na e fëlliqën injorantët, të pabesët, tradhtarët, hipokritët, kriminelët, intirgantët, sabotatorët, hafijet, faqezinjtë! President, Kosova është bërë lesh e li ku...

Presidenti Rugova: Nuk është e mundur që një popull të ketë...

Nga Rexhep Kastrati Sot më ra rastësisht të lexoj një koment të shkurtër të Nexhmedin Spahiut në tri pika, e në të cilin pika e...

Përkushtimi i Presidentit Rugova për trinomin Liri Pavarësi Demokraci nuk është...

Nga Qibrije Hoxha Refuzimi i sistemit serb në Kosovë ka bartur me vehte shumë sfida, sakrifica, vullnet të hekurt e guxim të shqiptarëve të Kosovës...

11 vjet nga vdekja e Presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova

Sot bëhen 11 vjet nga vdekja e Presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, i cili ishte zgjedhur presidenti i parë i Kosovës gjatë votimeve...