Etiketimet Presidenti

Etiketim: Presidenti

Shqipëri/ Shtim kompetencave të presidentit? PS e gatshme për të rishkruar...

Gjatë bashkëbisedimit në emisionin “Top Talk” me socialistin Adnor Shameti, ky i fundit u pyet nëse nisma e presidentit Ilir Meta është në fakt...

Presidenti Meta vendos lule tek memoriali i Azem Hajdarit: 12...

Presidenti Ilir Meta, në përkujtim të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani”...

Humbja ndaj Kosovës ndikon rëndë tek presidenti i Çekisë, ai po...

Kosova shënoi fitore ndaj Çekisë duke rritur gjasat për kualifikim në Euro 2020, kurse për Çekinë, vendin që dikur ka qenë fitues e finalist...

Kadri Veseli nënshkruan vendimin për shpërndarje, ia procedon Presidentit

Pak minuta pas votimit të deputetëve për shpërndarje të Kuvendit, kreu i legjislaturës së gjashtë Kadri Veseli e ka nënshkruar këtë vendim. Atë ia ka...

Avdullah Hoti: Do të kërkojmë seancë për shpërberje të Kuvendit

Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka adresuar kritika ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili sipas tij po vonohet pa...

Shqipëri/ Të heqim dorë nga kokëfortësia, në shtator do jetë…”, Meta...

Presidenti Ilir Meta ka postuar një status në facebook, që më shumë se një informacion për vetë atë, sikurse bën shumë herë, në këtë...

Presidenti Ilir Meta zbardh takimin: Ja për çfarë bisedova me Lulzim...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas takimit që zgjati 20 minuta me kryetarin e PD, Lulzim Basha. Fokusi i bisedës ka qenë kriza aktuale...

SHBA-BE-OSBE godasin opozitën dhe presidentin, ja vendimi për zgjedhjet e 30...

SHBA, BE dhe OSBE i kanë dhënë një tjetër goditje opozitës dhe presidentit Ilir Meta duke rikonfirmuar zhvillimin e zgjedhjeve lokale për zgjedhjen e...

Sot votojeni Blerim Reken për President

Nga Binak Maxharraj (Shqiptari që e voton sllavomaqedonasin e jo shqiptarin për President të Maqedonisë Verore, nuk është shqiptar). Sot në Maqedonin e Veriut është një...

Monika Kryemadhi: Presidenti mendon se djegia e mandateve është vendim agresiv

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur për “RaiNeës” ku ka shpjeguar arsyet pse opozita shqiptare vendosi të djegë mandatet e deputetëve.