Etiketimet Siria

Etiketim: Siria

“Të kthyerit nga Siria duhet të trajtohen si viktima”

Filozofi, Ismail Tasholli, ka thënë se dalja e Kosovës prej luftës ka ndikuar që këtu të përplasen rryma të ndryshme të ideologjive të ndryshme. Ai...

Lirohen të kthyerit nga Siria – 32 gra nën hetime

Grupi i familjarëve që u kthyen nga Siria u liruan nga autoritetet kosovare. Katër pjesëmarrës në luftë po mbahen në arrest, për 32 gra...

Rikthimi i 110 kosovarëve nga Siria, zyrtari amerikan: Mbështetëm operacionin

Tiranë– Për kthimin e kosovarëve nga Siria ka folur zyrtari amerikan Sean Robertson. Zëdhënësi i ushtrisë amerikane u shpreh se SHBA ka mbështetur operacionin. “Astetet...

Pas Sirisë, SHBA-të do të tërhiqen edhe nga Afganistani

SHBA-të kanë vendosur të përgjysmojnë praninë e trupave të tyre ushtarake edhe nga Afganistani. Sipas asaj që shkruajnë mediat amerikane, lajmi është...

Irani, Rusia dhe Turqia mblidhen për të diskutuar për Sirinë

Udhëheqësit e Rusisë, Turqisë dhe Iranit u takuan për të diskutuar në lidhje me fatin e provincës Idlib në Siri, zona e fundit e...

Kombet e Bashkuara: 7 mijë fëmijë të vrarë në Siri që...

E dërguara e Kombeve të Bashkuara, Virginia Gamba e cila përqendrohet tek fëmijët në zonat e konflikteve deklaroi se më shumë se 7000 fëmijë...

Ndalojeni ferrin në tokën Siriane

"Si qytetarë nga e gjithë bota, ne ju nxisim të mos merrni pjesë në Kampionatin Botëror të Rusisë nëse nuk ndalon bombardimi i fëmijëve...

Bashar al-Assad i kthen Francës çmimin e “Legjionit të Nderit”, u...

Siria i ka kthyer Francës titullin e Legjionit të Nderit, me të cilin ishte nderuar presidenti sirian, Bashar al-Assad. Vendimi i Sirisë ka ardhur...

Gjermania bën thirrje për një zgjidhje paqësore në Siri

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass, shpreson se sulmet e SHBA në Siri do të çojnë në një përpjekje të re për të gjetur...

Siria, Putin: Sulme të tjera në Siri shkaktojnë “kaos”

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet...