Detoksi i kuq ‘smothie’

01.04.2018 10:50:31

Një lëng i shëndetshëm, i shijshëm dhe shumë i thjeshtë në përgatitje.

Përbërësit:

– ½ filxhani rrepan të kuq të grirë,
– 1 lugë e vogël kakao pluhur,
– 1/3 e filxhanit mjedra të freskëta apo të ngrira,
– 1 gotë ujë me limon (për efekt shtesë të detoksit),
– 1 porcion proteina bimore pluhur (me shije vaniljeje).

Udhëzim:

Përzieni në blender tërë materialin derisa të bëhet plotësisht i lëmuar.

Pos efektit të detoksit, ky smothie menjëherë do t’i përmirësojë buzët tuaja.