Kafjall i përsosur (video)

22.01.2017 00:25:43

E gjitha që ju nevojitet janë:

▪ 6 vezë
▪ 100 ml qumësht
▪ 2 thelpinj hudhre
▪ kripë
▪ piper
▪ 100 g spinaq
▪ suxhuk
▪ proshutë

Procedura:

Tundni vezët dhe qumështin, shtoni hudhrën, kripën, piperin dhe spinaqin.

Lëreni përbërjen në një enë dhe shtoni copëzat e suxhukut apo të proshutës, nëse dëshironi.

Sipër vendosni kaçkavallin e grirë në rende dhe piqeni 15 minuta në 18 gradë celsius.