Publikohet lista e të gjithë fituesve në “Netët e klipit shqiptar”

21.06.2020 08:45:14

Në Ulqin u bë përzgjedhja e fituesve në “Netët e klipit shqiptar”.

Mbrëmjen e djeshme u mbajt në Ulqin për të 17-tën herë me radhë festivali “Netët e klipit shqiptar”, shkruan lajmi.net.

Që nga viti 2002 bëhet oranizimi i manifestimit ku konkurrojnë artistë të shumta nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i zi.

Edhe mbrëmjen e djeshme ka pasur një numër jo të vogël të fituesve dhe në vazhdim ua sjellim listën e plotë:

Debutuesi më i mirë – Stiv Boka – Xheloze
Klipi më i mirë alternativ – Andi Dhoska – Survive
Imazhi më i mirë në klip – Evi Reci – Kur une nje gje e du
Klipi më i mirë remake – Big Mama – Akoma te du
Kamera më e mirë – Rona Nishliu – Me lule te bukra
Klipi më i mirë urban – WSF ft Eranda Libohova – Marinela
Çmimi special i jurisë – Eranda Libohova
Klipi më i mirë hip-hop – Mato Lala – Favela
Interpretimi më i mirë femër – Flaka Krelani – Playa
Montazhi më i mirë – Mato Lala – Favela
Klipi më i mirë pop – Mentor Haziri – Mara
Grafika më e mirë – Eden – Running From Myself
Dueti më i mirë në klip – Venera dhe Lindi – A e din

Ndërkaq, pjesë e votimve ishin edhe ato ‘online’, ku “Zemer Gur” nga Elita Reçi dhe Dani kryesuan listën me 1500 votime.

Pas kësaj, vendin e dytë e mori Leonora Ajdari dhe Faton Sadiku me këngën |Zjarr i ndezur, ndërsa të tretin Venera dhe Lindi me “A e din”