Strehimi i afganëve/ Yuri Kim përmend fjalën “besë”: Shqipëria e tregon nderin dhe kurajon sa heqë që nevojitet

16.08.2021 08:47:38

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka shëprndarë deklaratën e Senatorit  të Komitetit të Marrëdhënieve me Jashtë të Senatit Amerikan, Bob Menendez, i cili përgëzon Shqipërinë për vendimin e marrë, për të strehuar afganët të cilët janë në rrezik nga regjimi taleban.

Me anë të një shënimi në rrjete sociale, Kim përmend fjalën “besë” dhe thotë se Shqipëria e tregon nderin dhe kurajon sa herë që nevojitet.

“Jemi krenarë që ju konsiderojmë aleatin tonë”, shkruan diplomatja

amerikane.

Screenshot 15 2