Etiketimet Enver Maloku

Etiketim: Enver Maloku

Reciprocitetin me Serbinë, mund ta zbatoj vetëm ndërmjetësuesi i ri amerikan,...

Nga Fadil Maloku Kurthi i radhës së djallëzisë serbe duket që nuk qëndron aq shumë në prospektin e Minishengenit, as në idenë e Korigjimit të...

Isa Mustafa përkujton veprimtarin Enver Maloku: Të zbardhet vrasja e tij

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarin Enver Maloku, në 21 vjetorin e vrasjes së tij, duke thënë se edhe pas dy dekadave,...

LDK në Suedi: Misioni i Enver Malokut si udhëheqës i QIK...

Sot bëhen 20 vjet nga vrasja e Enver Malokut, demokratit, gazetarit, publicistit, shkrimtarit, pendës dhe mendjes së informimit të Kosovës. Enver Maloku...

Besart Dreshaj: Enver Maloku është shprehja unikale e projektit politik Rugovian.

Në një shkrim në facebook, Besart Dreshaj ka kujtuar Enver Malokun, me rastin e 19 vjetorit të vrasjes. Z. Dreshaj e konsideron Enver Malokun pjesë...

Doruntina Maloku: Veseli kërkon tani hetimin e SHIK-ut, por PDK nuk...

Në vendin ku ishte vrarë para 19 viteve është kujtuar aktivisti dhe veprimtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Enver Maloku. Në mesin e të...