Etiketimet Fatmir Bajraj

Etiketim: Fatmir Bajraj

Taulant Hoxha dhe “analiza” e tij me teorinë e komperacionit !

Nga Fatmir Bajraj Një nga pruarjet e reja n'VV, i blerë lirë dhe n'orët e fundit të para-skadimit të afatit kalimtar parazgjedhor, apo i...

Zbardhja e vrasjeve poltike, “Nyja Gordiane” e luftës sonë çlirimtare &...

Nga Fatmir Bajraj Një dritë n'fund të tunelit ! Gjurmeve të një lajmi nga Tirana politike, i cili jep shpresë dhe entuziazëm se ma në...

Xhemen e vrau SHIK-u, e shefi i saj ishte dhe është...

Nga Fatmir Bajraj 19 vite më parë, pikërisht me 23 nëntor të vitit 2000, dora e zezë armikut shekullor, një dorë e ligë tradhëtare,...

Thenë gogla, nomadja politike, zonja Mimoza Kusari Lila !

Nga fatmir Bajraj Porositë LDK-në Mimoza Kusari ! Hisen tonë si LVV, e marrim, derisa hisën tuaj, mos e merrni ju (LDK), por po...

A ka një fund procesi zgjedhor i 6 tetorit ?

Nga Fatmir Bajraj Kaluan dy javë nga dita dhe data e mbajtjës së zgjedhjeve t'parakohshme parlamentare në Republikën e Kosovës, dhe ende nuk kemi një...

Kadrush-lepurushi gënjën n’pikë të ditës

Nga Fatmir Bajraj Një foto-montazh dhe një rrefim i stisur dhe i sajuar i Kadri-lepurushit ! Kadria ka mund t'rastis n'Tiranë në vitin 1992, në...

Oferta & kushti i Albinit, LDK-së : “Livadhin ma lini mua”...

Nga Fatmir Bajraj  LDK-ja i'u përgjigj negativish LVV-së, në kushtin e saj për formimin e koalicionit parazgjedhor, kusht ky që ishte dinak & hileqar, n'radhë...

Shkelqimi i Rugovistit Kujtim Shala përballë analistëve !

Nga Fatmir Bajraj LDK-ja, ka dhezë t'gjithë motorët për fitorën e madhe me 6 tetor. LDK-ja, mbështet fuqishëm, lidershipin e Vjosa Osmanit, Kryeministre. Ishte rast ekskluziv për...

VV mos të krekoset si gjeldeti se do të theret nga...

Nga Fatmir Bajraj LVV-ja nuk i'a doli t'mëngjoj ekspansionin si rezultat i deshtimit të qeverisjës nga PDK-ja & satelitët në njërën anë, dhe si rezultat...

LDK-ja ka dhënë emrin e Kryeministrit, pason zyrtarizimi !

Nga Fatmir Bajraj Besimi dhe shpresa e qytetarëve të Republikës së Kosovës është në LDK-në, dhe kjo e fundit, këtë besim & shpresë investoj në...