Etiketimet Fatmir Bajraj

Etiketim: Fatmir Bajraj

Jo Hashim, Berlini nuk është Broja!

Nga Fatmir Bajraj Mos luaj k*** me Kosovën Lindore, mos manipulo me ndjenjat e tyre, sentimentin dhe gjëndjën e rëndë nën thundrën e armikut tonë...

Kadri, s’je serioz…s’ke qenë kurrë !

Nga Fatmir Bajraj Paska marrë mundimin t'lexosh një shkrim t'përgaditur nga tjerët, në emër të Kryeparlamentarit, alias "inicuesit" për formimin e një Tribunali Ndërkombëtar, për...

Ironizim/ Një Çmim Nobël për Thaçin, për sjellje gjarpërisht!

Nga Fatmir Bajraj   - Një atu (adut) të humbur, plotëson & zëvendëson sa qel e mshel sytë me një tjetër ! - Për refleks, zhdërvjellësi dhe...

Serbia e sotme, s’do bisedime për marrveshje, por marrveshje për bisedime...

Nga Fatmir Bajraj Shqiptarët naiv, Serbia hileqare, derisa përendimi po rrëshqet n'vorbullën e "lojes" : serbo-sllavo-ortodokse, me (pa) hirë ! Këto ditë, i jam ri-kthye ri-shikimit...

Beteja politike : Përendim – Lindje, për Serbinë !

 Nga Fatmir Bajraj "Lufta" në mes të BE-së & SHBA-vë në njërën anë, dhe Rusisë në anën tjetër për Serbinë, konsiston në faktin se përmes...

Milaimi e Nasimi, ekponentë të sherbimeve shqipë-folëse, anti-kombtare !

Nga Fatmir Bajraj 20 vite pas, "bombardohet" Beteja e Kosharës Legjendare nga SHISH-i dhe SHIK-u anti-shqiptarë ! Nga ata që i deshën të vrarë, Komandantët...

Ëndërra e Ramushit – Froni ! Kauzën për shtet, e dorëzoi...

Nga Fatmir Bajraj Në sëmundje kronike ishte shëndrruar egoja dhe ambicja për pushtet e Kryemnistrit Haradinaj, i cili ishte i gatshëm ; t'bëj & t'jap...

T’paralajmrohet Berlini – Jo hartë t’re Ballkanit Përndimor !

Nga Fatmir Bajraj Kancelarja e Hekurt, Angela Merkel, t'mos jet kopje e Kancelarit të Hekurt, Otto Bismarku ! Takimi i Berlinit, i 29 Prillit 2019,...

N’vënd të urimit, t’a pafsha dekën Predsednik Taqi !

 Nga  Fatmir Bajraj Ty që m'vodhe lirinë, m'vrave atdheun dhe mbyte t'ardhmën tonë : Zoti bre t'vraftë ! Ata që t'uruan, e bënë dje Predsednik...

Projekti i Shqipërisë së Madhe, vendi i cili është vizatuar në...

Nga Fatmir Bajraj Në kartat e fashiste, është rreziku ma i madh i paqës n'Ballkan" Sot në Moskvë, në kryqytetin Rus, u mbajtë Konferenca e...