Etiketimet Lulzim Basha

Etiketim: Lulzim Basha

Sot ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit, reagon Basha:...

Kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Kukësit ka komentuar edhe lajmin se ditën e sotme do të ulet avioni i parë në aeroportin e...

Lulzim Basha uron Kurtin dhe Osmanin: Zgjedhje model në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një dalje për mediat nga selia blu sot uroi për fitoren Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, duke...

Basha anashkalon debatin për “hetimet ndaj UÇK-së dhe kasetën”, i përgjigjet...

Lulzim Basha ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama i kërkoi publikisht të sqarojë qëndrimin e tij në lidhje me akuzën e ngritur nga Milaim...

Lulzim Basha zotohet nga Kosova: Sapo të zgjidhem kryeministër do heq...

Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi nga Kosova se vendimi I parë si kryeministër do të jetë heqja e taksës në Rrugën e Kombit. Deklaratën...

Lulzim Basha sot në gjyq për lobimin rus. Çfarë pritet të...

Ditën e sotme në Gjykatën e Tiranës pritet të zhvillohet procesi ndaj kreut të Partisë Demokratike z. Basha. Selia blu dhe kreu i saj...

Lulzim Basha takon aleatët, diskutojnë planin e opozitës për mbështetje të...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, dhe aleatët e koalicionit opozitar u takuan në mbrëmje për të diskutuar rreth situatës së rëndë të krijuar pas...

Edi Rama dhe Lulzim Basha, luftë në facebook me fjalët e...

Kryeministri i vendit Edi Rama vijon të vendosë përballë kreut të Partisë Demokratike Lulzim Bashës emra dhe figura të BE, të cilët kanë shprehur...

Lulzim Basha kërkon zgjedhje të parakohshme: BE refuzoi Ramën, jo Shqipërinë

Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në nja dalje për media këtë të hënë se Evropa refuzoi Edi Ramën dhe jo Shqipërinë, me...

Lulzim Basha: Nuk shkohet në Evropë me një kryeministër hajdut

“Nuk shkohet në Evropë me një kryeministër hajdut!”, kështu tha kreu i opozitës Lulzim Basha në fjalën e tij para banorëve të Unazës së...

“Oligarkët dhe klientët e Ramës…”, Basha publikon videon me premtimin për...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social facebook një video, përmes së cilës përcjell mesazhin se kryeministri Rama premtoi 300 mijë vende pune,...