Etiketimet Negociatat

Etiketim: Negociatat

Presidenti i PPE: Largimi i Xhafajt, hap i nevojshëm për përmbushjen...

Joseph Daul, Presidenti i Partisë Popullore Europiane ka kërkuar largimin e Fatmir Xhafajt nga Ministër i Brendshëm. Gjatë mbledhjes së Asamblesë Politike të Partisë Popullore...

Negociatat, Lu: Festë, por qershori kërkon “peshq të mëdhenj”

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu komenton vendimin e Komisionit Europian për të hapur negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë me Bashkimin...

Gogoli rus, pretekst për hapjen negociatave të Shqipërisë me BE-ne

Nga: Fadil Maloku 1. Negociatat e nisura për anëtarësim të Shqipërisë në BE-ane, nuk rezultojnë shkaku i progresit në sundim të ligjit, luftimit të krimit,...

Negociatat kalojnë nga Parisi e Berlini…dhe Athina

Komisioni rekomandoi hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë, por vendimi përfundimtar do të merret nga 28 vendet anëtare të Bashkimit Europian. Që negociatat të...

Ambasadorja shqiptare në BE: Presim rekomandimin për negociatat në prill

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian, Suela Janina, në një interviste për Europeanwesternbalkan, thotë se Shqipëria pret të marrë rekomandimin e pakushtëzuar për çeljen...

Negociatat me Greqinë, Meta pret deputetët e Komisionit të Jashtëm

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur në Presidencë në orën 8:15, deputetët e Komisionit të Jashtëm të Kuvendit për të zhvilluar dëgjesën e...

Vlahutin: Në Shqipëri duhet të sundojë ligji dhe jo paraja

Hapja e negociatave e ankoron Shqipërinë në rrugën e pakthyeshme të reformave sistematike, por sipas ambasadores së BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, vizioni i...

Shqipëri: Integrimi në BE, Knut Fleckenstein: Negociatat, vitin tjetër

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein vlerëson zgjedhjet e 25 qershorit si më të mirat të realizuara ndonjëherë dhe shpreh bindjen se...

Shqipëri: PD mbështet Vlahutinin: S’ka bisedime pa luftuar drogën

Me anë të një deklarate për media Partia Demokratike ka përshëndetur, deklaratën e bërë nga ana e Ambasadores së BE-së Vlahutin se çelja e...

Negociatat me Bashën, Rama del në konferencë në orën 12:00

Në orën 12 kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një komunikim me mediat nga Kryeministria. Edhe pse ende nuk dihet ende se për çfarë Rama do...