Etiketimet Negociatat

Etiketim: Negociatat

Angela Merkel planifikon nisjen në mars të negociatave me Shqipërinë: Përfitojmë...

Kancelarja gjermane Angela Merkel planifikon të fillojë negociatat e pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në mars.“Mbi të gjitha, ne dëshirojmë...

Refuzimi i negociatave, liderët e Evropës reagime të ashpra ndaj Macron

Debati për hapjen ose jo të negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së veriut, siç pohuan vetë liderët, ishte i gjatë dhe shpesh...

Presidenti i Parlamentit Europian: Të hapen negociatat me Shqipërinë

Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli është shprehur “pro” çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në hapje të samitit të liderëve...

Besian Mustafa flet për negociatat me Vetëvendosjen, tregon a do të...

Vetëm pak kohë pasi zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa, tha se kjo parti i prolongon bisedat me VV-në për arritjen e marrëveshjes për formimin...

Napoli blindon Hysajn, gati rinovimi

Afrim lojtarësh për të përforcuar skuadrën, shitje por edhe rinovime. Napoli mbetet aktiv në merkato, por një çështje me rëndësi te nënkampionët e Italisë...

Negociatat sjellin Hahn në Tiranë, shmangen Ruçi dhe Basha

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn çel sot zyrtarisht punën përgatitore në Tiranë për hapjen e negociatave, në një proces që pritet të finalizohet në...

Shqipëri/ Kemi datë për negociatat”, Rama: Opozita e pafe! Nisi shtetbërja...

Vendimi i vendeve anëtare të BE-së për të miratuar çeljen e negociatave me Shqipërinë në qershor të vitit 2019, mbetet ende një temë e...

Negociatat, Rama akuza opozitës: Brutalitet kundër qëllimit të përbashkët

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza në drejtim të opozitës, pas vendimit për çeljen e negociatave për Shqipërinë në...

Johannes Hahn: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Thirrja vjen në prag të takimit të ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të BE, të së martën (26.06.2018) në Luksemburg, që paraprin vendimin e...

Lamtumirë opozit, shihemi në shtator

Nga Andi BUSHATIDy partitë më të mëdha të opozitës janë kapluar nga makthi se mos etiketohen si armiq të hapjes së negociatave të Shqipërisë...