Etiketimet Projektligji

Etiketim: Projektligji

Në orën 11:00 pritet vazhdimi i seancës së jashtëzakonshme për...

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, pas një debati 8 orësh të mbajtur mbrëmë, kanë vendosur që sot, duke filluar nga ora 11:00 të votohet...

Seanca për Demarkacionin sot në Kuvendin e Kosovës

Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi është sot në rend dite në...

Qeveria miratoi ndryshimin e projektligjit për demarkacion, seanca pasnesër

Qeveria e Kosovës miratoi ndryshimin dhe plotësimin e projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes për kufirin shtetëror në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Kryeministri...

E pasigurtë pjesëmarrja e VV-së dhe LDK-së në seancën e sotme...

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë duke i shqyrtuar mundësitë e pjesëmarrjes në seancën e sotme e thirrur për në orën 15:00,...

Projektligji për Shqyrtimin e Buxhetit nuk kalon – seanca vazhdon të...

Projektligji për rishikimin e buxhetit për vitin 2017, nuk ka arritur të miratohet në seancën e sotme të paraparë e cila zgjati deri në...

Abelard Tahiri në Kuvend ka propozuar projektligjin për parandalimin e konfliktit...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka njoftuar Qeveria e Kosovës e ka miratuar sot Projektligjin për parandalimin e konfliktit të interesit në ushtrimin e...

Presidenti: Veproni në bazë të kompetencave, ushtria në dorë të qeverisë

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Haki Demolli, thotë se presidenti i vendit është dhe komandanti suprem i FSK-së, andaj ka vepruar...

Analistët: Fjalën e fundit për Ushtrinë ta thonë aleatët ndërkombëtarë

Ambasadori i amerikan Greg Delawie, sërish ka paralajmëruar autoritetet kosovare për pasojat e mundshme nëse themelohet Ushtria e Kosovës nëpërmjet Projektligjit që ka propozuar...

FSK-ja me 45 serbë, javën tjetër bëhet ushtri

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dorëzuar dje në Parlamentin e Kosovës Projektligjin për ndryshimin e misionit të Forcave të Sigurisë së...

Kur do të bëhet procedimi i sërishëm i projektligjit për ratifikimin...

Qeveria e Kosovës pritet ta riprocedojë në Kuvendin e Kosovës Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi, menjëherë pasi të...