Etiketimet Projektligji

Etiketim: Projektligji

Java vendimtare për Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike

Pavarësisht se kryeministri Avdullah Hoti kishte premtuar se këtë javë do të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike nga pandemia COVID-19, të hënën shefi i...

Miratohet projektligji i ndryshuar për financimin e subjekteve politike

Komisioni Parlamentar për Integrime Evropiane ka miratuar projektligjin për ndryshimin e ligjit për financimin e subjekteve politike. Gjatë shqyrtimit të këtij projekltigji ka pasur mendime...

Kuvendi i Kosovës ka votuar Projektligjin për pagat në sektorin publik

Pro ligjit kanë votuar 63 deputetë. Ky votim ka arhdur pas debatit për disa orë. E votimi i 77 amandamenteve...

Kërkohet tërheqja e Projektligjit për paga

Projektligji për pagat në sektorin publik, i cili si i tillë ka futur në grevë mësimdhënësit, mjekët kirurgë dhe ka shfaqur pakënaqësi...

Dhurata Hoxha: Mosmiratimi i marrëveshjes dëmton zbatimin e MSA-së

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka bërë me dije se pasi Kuvendi i Kosovës ka nisë sesionin vjeshtor të punës duhet ta miratojë...

Ministrja, Dhurata Hoxha nesër para Komisionit për Integrime Evropiane

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, pritet të paraqitet nesër në Komisionin Parlamentar për Integrime Evropiane. Aty ajo do të prezantojë Marrëveshjen Financiare për fondet...

Shtyhet shqyrtimi i Projektligjit për punëtorët e arsimit të viteve ’90-ta

Komisioni Parlamentar për Arsim nuk e ka shqyrtuar gjatë ditës së sotme Projektligjin për punëtorët e arsimit të viteve të 90-ta, me arsyen se...

Kryeministri në interpelancë për 53 milionët e Bechtel Enkas

Kuvendi i Republikës së Kosovës mban sot seancën plenare në të cilën do të zhvillohet interpelanca e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Shqipëri/ Qeveria shqiptare shkelë kushtetuten me projektligjin e Teatrit Kombëtar

Reagojnë ashpër qytetarët pas kalimit të projektligjit për Teatrin në Kuvend. Ata shprehen të vendosur, se “Teatrin nuk e lëshojmë!”. Aleanca për Mbrojtjen e...

FMN: Përfitimet për mësimdhënësit e viteve të 90-ta janë të larta

Fondi Monetar Ndërkombëtar, këshillon që Projektligji për mësimdhënësit e viteve ’90-ta, të mos shkojë përpara, pasi Draftligji aktual është shumë i kushtueshëm dhe do...