Etiketimet Refik Hasani

Etiketim: Refik Hasani

Refik HASANI i sfidon Avdullah HOTIN e Enver HOXHAJN, për Preshevën

Shkruan: Refik HASANI Përgjigje lidhur me takimin e datës 11 janar të Kryeministrit në detyrë, z.Avdullah Hoti,me përfaqësuesit nga Presheva e Bujanoci,por mungonte përfaqësuesi nga...

Para se të kërkohet bashkimi- do duhej të vizitohet Medvegja, Bujanoci...

Liderët institucional të Kosovës, vazhdojn të  deklarohen lidhur me ate se Medvegja, Bujanoci e Preshevës do t’i bashkangjiten Kosovës, kurse asnjëher Presidenti, Kryeministri apo...

Kosova të njohë refendumin e krahinës së Presheves

Nga: Refik HASANI Republika e Kosovës ende nuk ka të ndërtuar një qëndrim  zyrtar ndaj referendumit të 1 e 2 marsit 1992, ende nuk ka...

Shkëmbimi i territoreve është e favorshme vetëm për Republikën e Serbisë

Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Japim një pjesë të hapsirës son për të marrë një pjesë të së njëjtës hapsirë dhe trupit ton kombëtarë, nëse ky konsiderohet...

Në finalen në mes Prishtinës e Beogradit-Krahina e Preshevës të mos...

Në bisedimet dhe në arritjen e një marrëveshje finale në mesë të Prishtinës dhe Beogradit, është e pashmangshme edhe çështja e pazgjidhur e shqiptarëve...

Kush do të zëvendësojë Jonuz Musliun?

Se kush do të zëvendësojë tash të ndjerin Jonuz Musliun me postin e Kryetarit të Kuvendit të Bujanocit, Kryetarin e subjektit politik që e...

Universiteti i Gjilanit nuk do të duhej të jetë një nga...

Shkruan:Refik HASANI Hapja e Universiteteve publike, filloi në vitin 2009 në Kosovë që çdo qendër e madhe të ketë Universitet, tani ky projekt do të...

Zgjedhjet në Preshevë

Shkruan: Refik HASANI Tani fushata ka pushuar e cila ishte paksa më e ashpër se zakonisht pasi ishin zgjedhje të parakohshme. Dita e nesërme uroj...

Pse heshtin Tirana e Prishtina në 5 vjetorin e heqjes...

Shkruan:Refik HASANI A thua edhe sa kohë do heshtin Tirana e Prishtina pas heqjes së Lapidarit të UÇPMB-ës në Preshevë. Nëse heshtin këto dy qendra...