Etiketimet Spanja

Etiketim: Spanja

Mbi 1.7 milionë të infektuar me koronavirus në botë, 108 mijë...

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, numri i personave të infektuar me koronavirus në botë e ka tejkaluar shifrën 1.7 milionë.Numri i të...

Spanja shpalos kandidaturën për Botërorin e vitit 2030!

Spanja dëshiron të jetë vendi i organizator i Botërorit të vitit 2030, për këtë arsye ditën e sotme presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino është...

Spanja dëshiron të jetë pjesë e dialogut Kosovë – Serbi

Spanja ka shprehu dëshirë të jetë e përfshirë në procesin e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit.Siç mëson “blici” serb, Spanja ka shprehur kundërshtime për...

Spanja ndërron qeveritë, por jo politikat ndaj Kosovës

Nga: Muhamet HamitiMediat tona kanë shfaqur njëfarë gëzimi që ‘kundërshtari i pavarësisë’ së Kosovës, Mariano Rajoy (Rahoi), kryeministër i Spanjës në vitet 2011-2018, është...

Giampero Ventura rrëfen të vërtetat: Gjithçka mori fund atë ditë!

Pak më shumë se një muaj më parë, Giampero Ventura, kishte lajmëruar se do të rrëfente të vërtetën e tij, atë që kishte lidhje...

Spanja përdor veton ndaj Kosovës në deklaratën evropiane

Diplomacia spanjolle ka vënë veton ndaj një deklarate të përbashkët që Bashkimi Evropian synon të nënshkruajë me vendet e atij rajoni në samitin që...

Fredrik Wesslau: Spanja ta njohë Kosovën, nëse don ta mbajë Kataloninë

Drejtori i Qendrës për Ballkanin Perëndimor, Rusinë, Turqinë dhe Evropën Lindore, Fredrik Wesslau vlerëson se Spanja duhet ta njohë Kosovën nëse dëshiron ta ruajë...

Vojvodina kërkon pavarësim si Katalunia (Foto)

Në Vojvodinë, provincën autonome të Serbisë, po kërkohet shkëputje nga Serbia dhe pavarësi e plotë, pas mbajtjes së referendumit në Kataluni të SpanjësNëpër qytete...

Kosova si ‘hakmarrje’ ndaj Spanjës do ta njohë shtetin e pavarur...

 Lideri i Katalonisë, Carles Puigdemontka, thënë sot se ky rajon do ta shpallë pavarësinë brenda “disa ditëve” dhe kjo lëvizje me siguri do t’i...

Spanja heq pengesën, Mali i Zi gati për anëtarësim në NATO

Protokollin e anëtarësimit të Malit të Zi në NATO e ratifikoi edhe senati spanjoll, duke hequr kështu një pengesë të madhe drejt përmbushjes së...