Torte e shpejtë

06.12.2017 16:11:56

 Përbërësit

4 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë qumësht
1 gotë vaj vegjetal
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
1,5 gota çokollatëcopëza
2 gota miell

Rendi:

1

Vezët dhe sheqerin i tundëni në një enë, vajin vegjetal dhe qumështin ia shtoni përzierjës.

2

Përbërësit e tjerë të mbetur ia shtoni glazurës dhe i përzieni rreth 10 minuta.

3

Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe në të e derdhni glazurës e përgatitur të tortës, të cilën e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius.

4

Ju bëftë mirë!