Makarona flutur me lëng

06.12.2017 16:16:53

 Përbërësit

150 gr makaronaflutur
1,5 lëng mishi
40 gr parmixhan i grirë
kripë

 Hapat

1

Lëngun e mishit e derdhni në një enë, për zierje në zjarrë mesatar, pastaj ia shtoni makaronat dhe lëreni rreth 10 minuta të zihen.

2

Makaronat e ziera i vendosni nëpër pjata, i shërbeni të ngrohta dhe me parmixhan.