Etiketimet Enver Zhinipotoku

Etiketim: Enver Zhinipotoku

Katër qeveritë e shkarkuara të Kosovës!

Enver Zhinipotoku Kosova në periudhën e pas pavarësisë, pati katër qeveri dhe tre Kryeministra: Hashim Thaçin dy mandate, Isa Mustafën një herë dhe tani, deri...

Loza shkon të loza

Nga Enver Zhinipotoku Po habitem me disa që po reagojnë në mënyrë të çuditshme ndaj Kryeministres serbe Ana Bërnabiq për qëndrimin e saj ndaj shqiptarëve.Çfarë...

Presidenti i tmerruar!

Nga Enver Zhinipotoku Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, flet për aferën e fajdeve ku përmenden dy bashkëpartiakë dhe dhe dy bashkëpunëtorë të ngushtë të tij,...

Varfëria mendore e Presidentit Thaqi

  Nga Enver Zhinipotoku Se Presidentit të Kosovës po i ndodhë sikur një boksieri të dobët në ring që përjeton nokdaun pas nokdauni ( megjithëse ende...

Magjeja e Kosovës së pasluftës, po falimenton!

Nga Enver Zhinipotoku 08, një kastë kakistokratike e ka futur në mengelet e saj dhe po e shfrytëzon pamëshirshëm sikur të ishte koloni, kjo tanimë...

Një eveniment i lakmushem kulturor

Nga Enver Zhinipotoku Në Ferizaj, u mbajtë një Akademi me karakter historik për rikujtimin e 30 vjetorit të një ngjarjeje me rëndësi të veçantë, por...

Pesë porositë e domosdoshme të Henry Kisinggerit për analistët dhe pushtetarët...

Nga Enver Zhinipotoku Henry Kisingger, njëri ndër politikanët më të famshëm amerikan, sekretar shteti dhe këshillëtar i disa presidentëve amerikanë, me origjinë hebreje, i lindur...

Krenaria për të kaluarën, a guxon të na bëhet “Terapi...

Nga Enver Zhinipotoku Shqiptarët si një ndër popujt më të vjetër të Ballkanit ishin në udhëkryq civilizimesh, në një vend ku secila kulturë ka lënë...

Mbrojtja e gurgullimës së ujit

Nga Enver Zhinipotoku Kisha dëgjuar, para më se gjysëm shekulli, kur isha fëmijë, një plak në odë tek thoshte,...