Etiketimet Droga

Etiketim: Droga

Shqiptari që detyrohet të mbjellë drogë në Britani, ka frikë se...

Prestigjioz, CNN, ka transmetuar një kronikë të shkurtër ku tregohej historia e një shqiptari në Britani i cili ishte detyruar të mbillte kanabis. Sipas kronikës,...

Në brigjet italiane kapen dy skafistë shqiptarë me 1,5 tonë lëndë...

Një gomone që transportonte një sasi prej 1,5 tonë lëndë narkotike kanabis sativa është bllokuar në Itali. Në pranga janë vënë 2 shtetas shqiptarë. Droga...

Policia e Shtetit dhe ajo greke sekuestrojnë drogë; në pranga dy...

Policia e Shtetit në bashkëpunim me atë greke ka goditur një rast të  trafikut të lëndëve narkotike nëpërmjet kufirit jeshil në drejtim të shtetit...

Kërkohej në Norvegji për trafik droge, kapet në Morinë kosovari

Një shtetas nga Kosova është arrestuar nga Policia Kufitare në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge. Arrestimi provizor u bë...

Lulzim Basha: Albert Veliut i janë ofruar 200 mijë euro për...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat nga selia blu ka denoncuar atë që e cilëson si përpjekje të dyshes...

Shqipëri/ PD: Nuk ka Parlament nëse Xhafaj nuk jep dorëheqjen

Partia Demokratike ke ka shprehur sërish shqetësimin e saj në lidhje me akuzat dhe audio-përgjimin ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmit Xhafaj. Në komisionin...

Itali, marijuanë dhe 7 mijë euro në makinë, 4 shqiptarë në...

Katër shqiptarë dhe një italian kanë rënë në prangat e Karabinierëve të NjësisëInvestigative të Livornos. Të rinjtë e moshave nga 22 deri në 30 vjeç,...

Lulzim Basha: Në 5 vjet asnjë investim i huaj, vetëm eksport...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se ka një mungesë të theksuar të investimeve të huaja në Shqipëri ndërsa akuzoi qeverinë se në...

Lejuan makinën me drogë, pranga dy policëve në Kapshticë

Dy punonjës të Policisë në Pikën Kufitare të Kapshticës janë arrestuar nga SHÇBA për shpërdorim detyre. Sipas ministrisë, bëhet me dije se në pranga u...

Itali, 15 persona të arrestuar për trafik droge nga Shqipëria

Në një operacion blic antidrogë në komunat e Brindizit, Fasanos dhe Katanias, policia italiane ka ekzekutuar urdhërarrestet për 15 persona për një sërë akuzash,...