Etiketimet Fushata

Etiketim: Fushata

Kryeministri i Kosovës dhe zyrtarët e tjerë të shtetit i bashkohen...

Kryetari i Kuvendit, kryeministri i Kosovës, zëvendësministra dhe ministra, deputetë të Kuvendit të Kosovës sot janë paraqitur në seancë të veshur ndryshe. Ata kanë veshur...

KMDLNj: Fushata ishte e qetë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut e ka vlerësuar fushatën si të qetë, pa tensione, pa fyerje dhe shumë më...

Për mandatin katërvjeçar,partitë politike pa programe

Shumë kandidatë të partive politike kanë hyrë në garë zgjedhore pa programe konkrete për komunat nëpër të cilat garojnë. Prandaj, mungojnë premtimet për zgjidhjen...

Parlamenti i Kosovës heshtë, fushata zgjedhore vazhdon

Fushata parazgjedhore për zgjedhjet lokale, të cilat do të mbahen më 22 tetor,vlerësohet se është duke ndikuar negativisht në funksionimin dhe punën e Kuvendit të...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve: Lista përmban 1 milion e 890 mijë e 952...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar Listën Përfundimtare të Votuesve për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit. Valmir Elezi, zëdhënës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tha ...

Debati për Prishtinën : Arban Abrashi, Shpend Ahmetit: Asnjë shkollë s’e...

(I plotësuar) – Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë se gjatë qeverisjes se Shpend Ahmemit në Prishtinë...

Edhe kryetari Mustafa konfirmon që LDK në këtë fushatë nuk...

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë të ditur se ky subjekt partiak ka hequr dorë nga përdorimi i posterëve sa...

Agjenda e LDK-së gjatë fushatës për zgjedhjet lokale

Partitë politike sot nisin fushatën për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Gjatë një muaji fushatë subjektet politike do të shpalosin programet e tyre nëpër komuna...

Një fushatë zgjedhore që ofron alternativa për qeverisje lokale

Tashmë koha për fushatë zgjedhore ka filluar dhe edhe një herë partitë do të ballafaqohen me vullnetin e qytetarëve për pushtetin lokal. Kur kanë kaluar...

Në Shqipëri, fushatë parazgjedhore; Kërcënohen me pistoletë motër e vëlla: Mos...

Policia e Lezhës ka zbardhur sot një incident që ka ndodhur ditën e djeshme në Dajç të Lezhës, ku një grua 33-vjeçare dhe vëllai...