Etiketimet Milani

Etiketim: Milani

Milani prezanton Maldinin: Besoj tek ky projekt

  I lumtur por edhe i emocionuar si një fëmijë. Pas 9 vitesh Paolo Maldini rikthehet në atë që mund të konsiderohet pa frikë si...

Higuain më pranë Milanit, zhbllokohet shkëmbimi Caldara-Bonucci

Gonzalo Higuain te Milani është vetëm çështje kohe. Ka përfunduar me sukses takimi mes vëllait menaxher të futbollistit Nicolas Higuain me drejtorin e përgjithshëm...

Leonardo e përgënjeshtroi, por mediat italiane e çojnë Conten te Milani!

Milani nuk heq dorë nga Antonio Conte. Pavarësisht deklaratave të Leonardos drejtorit të ri të përgjithshëm të kuqezinjve se klubi do të vazhdojë projektin...

Ristrukturimi i Milanit, Igli Tare kandidat potencial për drejtor sportiv

Sot është dita e lamtumirës së Massimiliano Mirabellit nga Milani. Drejtori sportiv kuqezi, do të largohet pak më shumë se një vit nga emërimi...

Milani, president dhe CEO bëhet Scaroni; ikën Fassone

Milani “mbyll kllapat kineze” dhe hap epokën “Elliott”, falë bordit të ri, të mbledhur këtë mëngjes. Bord, i cili ka revokuar komponentin kinez të...

Milani, pronari i Monacos gati të blejë kuqezinjtë!

Problemet e shumta të Milanit mund të marrin zgjidhje shumë shpejtë. Kuqezinjtë pritet të ndërrojnë pronar në ditët e ardhshme me fondin amerikan Elliot...

UEFA dënon ashpër Milanin, dy vjet jashtë Kupave të Europës

Dy vjet pa Kupat e Europës. Ky është vendimi i pritur dhe fatkeqësisht i vështirë i Komisionit Gjyqësor të UEFA-s, i cili rëndon për...

S’ka marrëveshje mes UEFA-s dhe Milanit, kuqezinjtë rrezikojnë përjashtimin nga Europa

Nga Nyoni i Zvicrës vjen një tjetër goditje e rëndë për Milanin. UEFA i ka thënë jo akordit me klubin kuqezi për të hyrë...

Liverpooli do Donnarummën, por Milani kërkon 70 mln euro

Gigio Donnarumma është gjithmonë e më larg Milanit. Sezoni i tij nuk ka qenë një nga më të mirët dhe gafat në finalen e...

Vincenzo Montella i mbyll dyert Italisë: Dua të qëndroj te Sevilla

Vincenzo Montella i mbyll dyert kombëtares italiane e cila ka përkohësisht në stol Luigi Di Biaggon por në qershor do të emërojë trajnerin e...