Etiketimet Teatri Kombëtar

Etiketim: Teatri Kombëtar

Shqipëri/ Debat në Parlament për Teatrin/ Gjoni: Zemërim popullor, të hetohet,...

Prishja e Teatrit Kombëtar ndez debatet në Parlamentin shqiptar. Seanca e sotme ka nisur tejet i ashpër, pasi që në fillim deputeti i opozitës,...

Teatri Kombëtar ‘shkon’ në KE, reagimi: Keqardhje që nuk na dëgjuat,...

Komision Evropian ka reaguar në lidhje me prishjen e Teatrit Kombëtar një ditë më parë në Shqipëri. Në reagimin e KE-së nuk fshihet rekomandimi i...

Ilir Meta firmos në Kushtetuese: Shembja e Teatrit Kombëtar, krim i...

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur ta bëjë në këmbë rrugën nga Presidenca deri te Gjykata Kushtetuese për të depozituar kërkesën për paligjshmërinë mbi shembjen...

Tension te Teatri/Artistët tentojnë të futen brenda, përlotet aktori: As policia...

Tensiohet situata te Teatri Kombëtar teksa artistët dhe protestuesit tentojnë të futen në godinë, ku janë përplasur me policinë. Ndërkohë, më herët, i tronditur dhe...

Shqipëri /Policia e Shtetit ‘blindon’ Teatrin Kombëtar, sot nis shembja

Forca të shumta policia kanë rrethuar në orët e para të mëngjesit godinën e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në fillim në vend ishin të...

Në Teatrin Kombëtar, në Prishtinë, shënohet 50 vjetori i kalimit në...

Nga Frrok Kristaj Pikërisht, më 29 prill të këtij viti (2019) bëhen plotë 50 vjet nga kalimi në amshim i aktores së parë jashtë Shqipërisë...

Në Kosovë shënohet Dita Botërore e Holokaustit

Nën përkujdesjen e kryetarit të komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj për nderë të shënimit të 27 Janarit –Ditës Përkujtimore të Holokausit, shfaqet...

E reja dhe e vjetra gjithmonë në luftë më njera-tjetren

 Nga Murat Shehu Teatri kombetar eshte duke luajtur dramen "herojte e pa mposhtur" shkruar nga Edi rama dhe me regji te Erjon veliajt. Drama trajton...

Ligji i ri për Teatrin Kombëtar shkon në Presidencë

Ligji i ri për Teatrin Kombëtar ka mbërritur në Presidencë. Burime për Top Channel nga Kuvendi dhe Presidenca thonë se ligji mban të njëjtin...

Shqipëri/ Reagimet kundër vendimit të Metës për Teatrin, Presidenca: Keqardhje!

Pas kthimit në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar nga ana e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, një sërë reagimesh pasuan vendimin. Kryebashkiaku Erion Veliaj...