Etiketimet Teatri Kombëtar

Etiketim: Teatri Kombëtar

Ilir Meta firmos në Kushtetuese: Shembja e Teatrit Kombëtar, krim i...

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur ta bëjë në këmbë rrugën nga Presidenca deri te Gjykata Kushtetuese për të depozituar kërkesën për paligjshmërinë mbi shembjen...

Tension te Teatri/Artistët tentojnë të futen brenda, përlotet aktori: As policia...

Tensiohet situata te Teatri Kombëtar teksa artistët dhe protestuesit tentojnë të futen në godinë, ku janë përplasur me policinë. Ndërkohë, më herët, i tronditur dhe...

Shqipëri /Policia e Shtetit ‘blindon’ Teatrin Kombëtar, sot nis shembja

Forca të shumta policia kanë rrethuar në orët e para të mëngjesit godinën e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në fillim në vend ishin të...

Në Teatrin Kombëtar, në Prishtinë, shënohet 50 vjetori i kalimit në...

Nga Frrok Kristaj Pikërisht, më 29 prill të këtij viti (2019) bëhen plotë 50 vjet nga kalimi në amshim i aktores së parë jashtë Shqipërisë...

Në Kosovë shënohet Dita Botërore e Holokaustit

Nën përkujdesjen e kryetarit të komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj për nderë të shënimit të 27 Janarit –Ditës Përkujtimore të Holokausit, shfaqet...

E reja dhe e vjetra gjithmonë në luftë më njera-tjetren

 Nga Murat Shehu Teatri kombetar eshte duke luajtur dramen "herojte e pa mposhtur" shkruar nga Edi rama dhe me regji te Erjon veliajt. Drama trajton...

Ligji i ri për Teatrin Kombëtar shkon në Presidencë

Ligji i ri për Teatrin Kombëtar ka mbërritur në Presidencë. Burime për Top Channel nga Kuvendi dhe Presidenca thonë se ligji mban të njëjtin...

Shqipëri/ Reagimet kundër vendimit të Metës për Teatrin, Presidenca: Keqardhje!

Pas kthimit në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar nga ana e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, një sërë reagimesh pasuan vendimin. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Shqipëri/ Artistët takojnë Romana Vlahutinin: Betejë deri në fund për Teatrin

Pas letrës që mori disa ditë më parë me shqetësimet e artistëve lidhur me prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar, sot ambasadorja e BE-së...

Vrimat e Teatrit, rruga e re me mure dhe dërrasa të...

Hapja e rrugës për në hyrjen e ndërtesës së Kontrollit të Lartë të Shtetit ka zbuluar një anë të errët të ndërtesës së Teatrit...