Etiketimet Parlamenti

Etiketim: Parlamenti

Është për tu përshëndetur vetëdija  e qytetarëve të Kosovës!

Nga Adem Bytyçi Deputetët të cilët nuk punuan në të mirën e popullit dhe vendit në ligjislaturën e kaluar, qytetarët i ndëshkuan  me votë duke...

Mbledhja urgjente e Bashës, opozita cakton datën për protestën e radhës

Protestat e opozitës do të vazhdojnë. Pas protestës së shtatë kombëtare që u mbyll me dhunë, kryesia e PD ka vendosur që protesta e...

Ambasada e SHBA: fton opozitën : Vetëpërmbajtje, jo dhunë!

Ambasada amerikane paralajmëron shtetasit e saj që jetojnë e punojnë në Shqipëri që të kenë kujdes në protestën e opozitës më 2 qershor përpara...

Vajtimi i qyqeve në Parlamentin e Kosoves

Nga Binak Maxharraj Sot të gjithë deputetet u mblodhen në Parlamentin e Kosovës për të bërë vajin e qyqeve për ikjën e qytetarve në vazhdimesi...

Deputet mos mbeteni paftyrë e me marre

Nga Binak Maxharraj Në vned te seances së jashtëzakonshme të Parlamentit të caktuar për sot për te debatuar për kazinot dhe lojrat e fatit,më mirë do...

Shqipëri /Presidenti Ilir Meta do shpërndajë Parlamentin, e detyron Kushtetuta!

Për kreun e PBDNJ zgjedhjet e parakohshme janë të paevitueshme, dhe kryeministri Rama thjesht po e shtyn në kohë këtë proces. Në studion e...

Shqipëri/ Opozita vendos, sërish protestë të enjten tek Parlamenti

Opozita ka vendosur të zhvillojë sërish të enjten protestë, paralelisht me seancën plenare në Parlament. Protesta do fillojë rreth orës 9:30, por nuk dihet...

Shqipëri/ Djegia e mandateve, Ministria e Jashtme gjermane: Opozita ka gabuar

Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme thotë se “platforma e duhur për zgjidhjen e konflikteve politike është...

Akademik Daci: Ekipi negociator me Serbinë duket si në kohën e...

Ani pse e konsideron veprim të mirë formimin e ekipit negociator për bisedimet me Serbinë, kryetari i Akademisë së Shkencave të Kosovës,...

Shqipëri/ “Skllav dhe ndrikull”, Berisha replikon me Manjën dhe Gjylametin

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka mbyllur sesionin parlamentar të këtij viti me akuza dhe replika, ku erdhën para së gjithash pas fjalës...