Etiketimet Rexhep Kastrati

Etiketim: Rexhep Kastrati

Ra poshtë propaganda ruse dhe e Sorosit kundër Kosovës dhe kundër...

Nga Rexhep Kastrati Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo nëpërmjet një letre dërguar kryeministrit Hoti, ka shpalosur edhe një herë objektivat dhe qasjen amerikane ndaj...

Daçiq tregon de facto pse desh u dogj Kosova më 2015-2016

Nga Rexhep Kastrati Në një intervistë për një televizion në Serbi, Daçiq ka thënë: "Ne punuam deri tek tërheqja e 18 pranimeve të Kosovës, ata...

Cilat janë mënyrat për ndryshim kufijsh?

Nga Rexhep Kastrati Kur unë kam denoncuar ndarjen etnike të Kosovës, para më shumë se 20 vitesh e në vazhdim, si dhe çdo ide dhe...

Çështja e ndryshimit të kufijve si realitet dhe si pjesë e...

Nga Rexhep Kastrati Çështja e ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, po përdoret paturpësisht për luftë të brendshme politike, kryesisht për të dëmtuar LDK-në!...

Tërheqja e amerikanëve nga “Kosova e re” është i brasvlershëm me...

Matthew Palmer: Për të ruajtur pavarësinë e saj energjetike, Kosovës i duhet gjeneratë e re, dhe Kosova e Re është opsioni më praktik, më...

Kundër ekstremizmit fetar/ A ka kundëramerikanizmi i VV-së bazë të ekstremizmit...

Nga Rexhep Kastrati Askush nuk ka të drejtë të cenojë apo të paragjykojë të tjerët për bindjet fetare! Kjo vlen edhe në Kosovë, ku ka...

A po ndjehen të poshtëruara SHBA-të nga qeveria e konfrontimit e...

Nga Rexhep Kastrati Nuk është thjesht debati për taksën që ka shpërfaqur kundëramerikanizmin e Albinit dhe të VV-së, por është kundëramerikanizmi si ideologji, si tërësi...

Mesazhi i senatorit Perdue për Kosovën si mesazhi i Riçard Holbrukut...

Nga Rexhep Kastrati Senatori amerikan, David Perdue një nga bashkëpunëtorët e ngushtë të presidentit Trump, nëpërmjet një postimi në twitter, shprehu shkallën më të lartë...

Kundëramerikanizmi dhe propaganda konfrontuese me aleatët sipas agjenturave serbe, ruse dhe...

Nga Rexhep Kastrati Insinuata e radhës: SHBA u paska vënë Thaçit dhe Vuçiqit një marrëveshje sipas të cilës ose do të ketë korigjim të kufijve,...

Hysamedin Feraj me rrenën se edhe Rugova ka qenë kundër SHBA-ve,...

Nga Rexhep Kastrati Presidenti Rugova ka arritur që kauzën për liri, pavarësi, demokraci ta ngriste në nivelet më të larta botërore, duke ndërtuar aleancat më...