Etiketimet Pirro Minella

Etiketim: Pirro Minella

“Perballe dy portretet tona…!!!”

Nga Pirro Minella .....Naten vone me doli gjumi. Televizori ndezur ne emisonet e veta. U rrotullova me mendjen time. Hapa kanalin e kujtimeve. E cuditshme, me...

Ishim prane ne!!!

Nga Pirro Minella Ahhh.... sot sa shume u larguam, sa vite u bene, sa kohe kane kaluar, qe ne bashke nuk jemi takuar....!!!" ....Vjeshte!!! Ndihet kudo ne...

…”Te pata thene mos u dashuro me mua, se do te...

Pirro Minella ...."Te pata thene mos u dashuro me mua, se do te vuash....!!!" ...Dhe vjen nje dite, qe ke nevoje te shprehesh te nxjerresh ate,...

“Geshtenja qe goditi supin e saj, ate buze mbremje vjeshte te...

Nga Pirro Minella .....Para dy ditesh u ndodha ne "Rruge e Elbasanit, isha ne trotuar dhe po prisja nje shokun tim. Kur befas nga nje peme...

Dedikuar “Motrës se vogël” për ditëlindjen e saj !!!

Nga Pirro Minella ...."Rreth Botes ne kendveshtrimin e romantikut te perhershem...!!!" ....Gjithe boten e shikoj nje pelhure te bardhe, ku secili le shenjen e vet me...

Dedikuar shoqes time studente shkodrane !!!

Nga Pirro Minella ..." Nje rrefim plot pasion ne tren nje rastesi e bukur...!!!" ...Vete puna, qe kam pasur ne Petezim, per te ndjekur likujdimin e...

Dedikuar Cigankës ”Mem” që më dha qumshtin nga gjiri i saj

Nga Pirro Minella ...." Nuk mund te harroj Ciganken "meme", qe ma dha sise ne maternitet...!!!" .....Sa vite kane kaluar, po afrohet gjashtedhjete e gjashte vjetori...

Portreti yt ne kujtesen time thjesht quhet Jete..!!!!!.”

Nga Pirro Minella ...Vjen nje cast, qe me ka mbetur thelle ne mendjen time, fshehur ne rrenojat e kujteses time. Po ta tregoj ate cast. Ai cast...

Dedikuar ish nxeneses se zyshe Katina Pila, në ditëlindjen e saj!!!

Nga Pirro Minella ...."Dhurata ime per datelindjen e nje elbasanaseje te permalluar per Elbasanin...!!!" ....Ju sot keni datelindjen. Edhe 100 vjec, sa me shume shendet e...

Lulet e deles me petalet e saj te hequra nje e...

Pirro Minella ....Mengjes i bukur fillim pranvere. Duke bere pershndetjet e rastit, dikush nga mikeshat me dergoi kete fotografi me lulet e deles. Me pelqeu shume...